Ha olyan medencére vágyik amit gyorsan, egyszerűen lehet kivitelezni akkor a fóliás medencét javasoljuk. Vízzáróságát az 1,5 mm vastag szálerősítésű fólia biztosítja, Ennek előnye, hogy bármilyen formára, alakra rá tudjuk helyezni. Cseréje is viszonylag egyszerű és gyors, és így hamar egy új medencében lubickolhatunk. Építésekor nem kell drága vízzáró beton a medence testbe, elég zsalukőből felrakni a medencét. Lényegesen egyszerűbb, gyorsabb és nem utolsó sorban olcsóbb is mint a csempés medence.
Itt figyelembe kell venni mikor és mennyit kívánjuk használni valamint hány fő Továbbá milyen célra, úszni vagy pancsolni kívánjuk. Ezeknek az információknak birtokában tudunk a méretre vonatkozóan tanácsot adni. Ez vonatkozik a vízmélységre is.
Kivitelezésnél első lépésként el kell dönteni, hogy kulcsra kész, vagy félig házilagos megoldással készül el a medence. Ha kulcsra kész, akkor a földmunkától a végső átadásig mindent megcsinálunk. Önnek nem kell a különböző szakiparokkal foglalkozni. Ha viszont házilagos, akkor a földmunkát és a kőműves munkát nyugodtan megoldhatja ismerősökkel esetleg más szakiparral. A megfelelő papírokat rendelkezésre bocsájtjuk. A kivitelezésben fontos különbségek vannak a süllyesztett, feszített, csempés, és fóliás medencék között. Legelterjedtebb a süllyesztett és azon belül is a fóliás medence. Előnye, hogy az aljzatbeton megléte után elég zsalukőből felrakni a medence falat. A vízzáróságot a fólia biztosítja. A fólia 1,5 mm vastag szálerősítésű és a kék színű mellett több kockás mintás fólia is van a palettán. Élettartalmuk 10-13 év, ezután a cseréje javasolt.
Süllyesztett víztükrű medence esetén a medence pereméhez képest a vízszint 10-15 cm-rel lejjebb van. Ez a hely szolgál a fürdőzők által kiszorított víz bent tartásában. A vizet egy úgy nevezett Szkimmeren keresztül szívjuk ki a medencéből, amiben egy lombkosár található a lebegő szennyeződés kiszűrésére. Ezután a homokszűrőn átmenve a tiszta vizet a befúvókon keresztül juttatjuk vissza a medencébe. Előnye az egyszerűbb és olcsóbb kivitelezés.
A feszített víztükrű medence már az alapoktól eltér a süllyesztett kiviteltől.
A betonozásban és a gépészetben is. Betonozáskor szükség van szerelőbetonra az aljzatbeton alá. Arra jönnek a szerelvények. A legnagyobb különbség, hogy a medencében a víz teljesen fel van töltve a tetejéig, és egy úgy nevezett vályúba folyva, onnan a puffer tartályba megy. Onnan kiszívjuk a vizet átküldjük a szűrőn, és megy vissza a tiszta víz a medencébe. A puffer tartály szerepe, hogy a fürdőzők által kiszorított vizet raktározza és onnan szívjuk ki a vizet. Fontos a vályú pontos kialakítása. Amikor a fürdőzők bemennek a medencébe, vagy a vízforgató beindul, a vályún egyenletesen kell, hogy a víz távozzon a medencéből.